ETIM egenskaper (produktegenskaper)
Hvis vare ligger i en NOBB-varegruppe som har ETIM klasse vil varens produktegenskaper vises her.
Når man angir varegruppe på modulen, må man også angi ETIM-klasse. Dette er obligatorisk dersom varegruppen er koblet til en eller flere ETIM-klasser. Dersom varegruppen ikke har ETIM-klasse, trenger ikke feltet å være fylt inn.
For mange varegrupper er det et krav at varene har ETIM egenskapsverdier. Dette vil vises inne på den enkelte vare at "Varen må ha minst én ETIM-egenskap utfylt". I tillegg vil det være synlig på oversikten som viser “Varer og moduler med feil og mangler” på Hjem-siden.
Dersom ETIM klassen ikke er egnet for en vare i modulen kan varen få en annen ETIM-klasse (modulens ETIM-klasse blir da overstyrt).
Alle produsenter kan og oppfordres til å bidra med innspill til nye egenskaper på eksisterende ETIM-klassene eller opprettelse av nye ETIM-klasser.
Her finner du ETIM-klassen i løsningen.

Eksempel:
Her har vi valgt NOBB varegruppe 6605100 Servant for veggmontering. Da vises datafelter for servantens produktegenskaper som kan fylles ut.

Eksempel på vare uten ETIM klasse:
